Strona główna Turystyka Giewartów

    Giewartów
Walorem Giewartowa jest przede wszystkim zdrowe powietrze i czysta woda jeziora Powidzkiego . Nad brzegiem jeziora znajdują się :

- liczne kąpieliska oraz 2 plaże z rozległym i piaszczystym dnem z pomostami oraz trzema boiskami do siatkowej piłki plażowej - ( jedna z plaż jest strzeżona )
- w pobliżu obydwu plaż rozległy parking z węzłem sanitarnym
- tuż obok Ośrodek Szkolenia Płetwonurków - gdzie można zamawiać indywidualne lub grupowe szkolenia płetwo nurkowania
- ponad 7 hektarowy zabytkowy park z ciekawym drzewostanem oraz 700 letnim dębem " Sokół "
- w parku zabytkowy XIX wieczny pałacyk i 2 hoteliki , które wchodzą w skład Ośrodka Szkoleniowo - Wypoczynkowego
- przy plaży obok pałacu - wypożyczalnia sprzętu pływającego ( łodzie , rowery wodne , kajaki , żaglówki , deski wind surfingowe )

W bezpośrednim sąsiedztwie parku i Ośrodka Wypoczynkowego znajduje się neogotycki kościół katolicki pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego wzniesiony w latach 1907-1914 a w nim ołtarz i chór wykonane przez Stanisława Matejko - wnuka słynnego Jana Matejki , przepiękne witraże z 1910-11 r. krakowskiej pracowni witraży rodziny Żeleńskich oraz obraz św. Walentego z 1718 r. wykonany przez nieznanego artystę . Na cmentarzu znajduje się zabytkowy kościółek św. Rocha z 1811 r. do którego rok rocznie w sierpniu , na pamiątkę cudownych uzdrowień po zarazie panującej na tych terenach , od ponad 200 lat przybywają ze Słupcy na odpust pielgrzymki wiernych .

W Giewartowie znajdują się również :
- liczne sklepy , bary i restauracja
- ośrodek zdrowia - " Famil-Med "
- apteka
- publiczne aparaty telefoniczne
- agencja pocztowa
- szkoła podstawowa z salą sportową w której w wakacje i ferie istnieje możliwość organizowania wypoczynku dla dzieci i młodzieży

Tradycją Giewartowa stały się już organizowane co roku na przełomie lipca i sierpnia , Ogólnopolskie Turnieje Siatkowej Piłki Plażowej w rama 3-turniejowego Grand-Prix . Z Giewartowa można wybierać się na wycieczki piesze , rowerowe będą samochodowe do pobliskich , równie atrakcyjnych miejscowości jak : Mieczownica , Kosewo czy wokół jeziora .


Noclegi Giewartów :
 Wybierz ocene :
 
 Aktualna ocena :

 Średnia : 2.87 (głosów: 2905)


Wyślij znajomym
Drukuj    czytań : 16358
Siatkówka

miesiąc :      
Pn Wt Śr Cz Pt So N
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
Turystyka

Rekreacja
Plaże Wypożyczalnie Sprzetu Wodnego  Stadnina Koni Mieczonica
Imprezy na naszym terenie        Imprezy na naszym terenie     Place zabaw

webstyl spapolska Grzejniki aluminiowe ....................................................... ....................................................... ....................................................... ....................................................... ....................................................... ....................................................... ....................................................... ....................................................... ....................................................... ....................................................... ....................................................... ....................................................... ....................................................... ....................................................... ....................................................... GotLink.plProfesjonalne sporządzanie deklaracji podatkowych - niskie ceny.
http://zakupgotowejspolki.blox.pl/html
wszystko o spółkach z o.o.
jgghtyssjr test
torby papierowe z nadrukiem